Nieoficjalna strona poświęcona Czerwonym Diabłom
RSS Feed
Manchester United zdeklasował Chelsea Londyn w tabeli, Cristiano Ronaldo odszedł z Man Utd do Real Madryt, Marcin Gortat ponownie zalicza double duble w lidze NBA

Man Utd

Strony

Wayne Rooney

wayne rooneyUrodził się 24 października 1985r. w Liverpoolu. Futbol zaczął trenować w wieku 10 lat. Jego pierwszym klubem był Everton, w którym zadebiutował w Premier League w roku 2002. Rooney dzięki swojej sile i twardemu charakterowi szybko stał się podstawowym napastnikiem. W Evertonie spędził 2 lata, w czasie, których w 67 występach zdobył 15 bramek. W 2004r. za sumę 25,6 mln funtów został kupiony przez Manchester United. Również i na Old Trafford bardzo szybko wywalczył sobie pozycję podstawowego napastnika. W drużynie czerwonych diabłów do stycznia 2011r. w 202 występach zdobył 93 bramki, co daje średnią prawie 2 bramki na mecz. Jak dotąd najlepszym sezonem w jego karierze był 2009/2010. Z Manchesteru odeszli Ronaldo i Tevez, co pozwoliło Rooneyowi na częstsze operowanie piłką. W znacznym stopniu wpłynęło to na ilość zdobywanych przez niego bramek oraz zwiększenie roli na boisku. Rooney dość szybko trafił do reprezentacji. Zadebiutował po roku występów w Evertonie. Od 2003 roku rozegrał 67 spotkań, w których zdobył 26 bramek. Niestety nie przyczynił się do żadnych sukcesów reprezentacyjnych.

Termination clauses and reversion of rights often hinge on what`s considered https://anassignmenthelp.com/ out of print.

Copyright © 2011,
Powered by WordPress